18.Skupština saveza opština i gradova Republike Srpske

16.04.2021.

Dana, 16.04.2021. načelnica opštine Jezero, Snežana Ružičić, u Narodnoj skupštini Republike Srpske prisustvovala je 18.Skupštini saveza opština i gradova Republike Srpske.

Osnovna tema 18.Skupštine SOGRS je " Unapređenje zakona iz oblasti lokalne samouprave: Zakon o lokalnoj samoupravi, Zakon o službenicima i namještenicima u organima jedinica lokalne samouprave, Zakon o statusu funkcionera u organima jedinica lokalne samouprave".
U skladu sa Statutom SOGRS, na Skupštini su održani redovni izbori za organe SOGRS i razmatrani dokumenti od značaja za rad  u narednom periodu.

Za predsjednika Saveza  je izabran Ljubiša Ćosić.
Opština Jezero predložena je i izabrana za člana Predsjedništva Saveza opština i gradova.
Načelnica Ružičić je imenovana  u Komisiju za obuku službenika i izabranih zvaničnika u jedinicama lokalne samouprave.