DJECA KOSOVA I METOHIJE KOD DJECE JEZERA U GOSTIMA.

07.06.2021.

DJECA KOSOVA I METOHIJE KOD DJECE JEZERA U GOSTIMA.
RADUJU SE DJECA I RODITELjI SPAJANjU NERASKIDIVIH VEZA.
Opštinu Jezero je posjetio  predsjednik banjalučkog Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji, gospodin Milorad Arlov, te je održan radni sastanak na kojem su prisustvovali načelnica opštine Jezero, Snežana Ružičić, protoprezviter Miladin  Samardžić, Paroh parohije jezerske i direktorica OŠ "Vuk Karadžić" Jezero, Milanka Vasiljević.

Jezero je jedna od lokalnih zajednica koja je ove godine  po prvi put uključena u veliki 9.Projekat "Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske" koji će biti realizovan od 19. do 27. juna.
Petnaest opština u Republici Srpskoj, među kojima je i Jezero,  će ugostiti 579 djece od 10 do 15 godina u pratnji 54 prosvjetna radnika sa Kosova i Metohije.
Opština Jezero će u saradnji sa SPC u  Jezeru, a zajedno sa opštinom Čelinac biti domaćin đdjci iz bratske im opštine Zvečan.
Načelnica je izjavila da im je zadovoljstvo što će djeca sa Kosova i Metohije biti gosti svojim vršnjacima u Jezeru.