79.sjednica Predsjedništva Saveza opština i gradova Republike Srpske

23.03.2023.

Dana, 23.3.2023. godine načelnica opštine Jezero prisustvuje održavanju 79.sjednice Predsjedništva Saveza opština i gradova Republike Srpske u Bijeljini.

Dnevni red:

1. Razmatranje prijedloga članova Predsjedništva za sazivanje Skupštine Saveza;
  2. Informacija o troškovima javne rasvjete i prihodima od indirektnih poreza za 2022.godinu i januar 2023.godine;
  3. Informacija o primjeni člana 85. Zakona o zaštiti od požara;
  4. Informacija u vezi sa postupkom utvrđivanja reprezentativnosti Saveza opština i gradova Republike Srpske kao udruženja poslodavaca jedinica lokalne samouprave;
  5. Inicijativa oštine Modriča za ocjenu ustavnosti i zakonitosti;
  6. Izmjena Odluke o organizovanju odbora Saveza;

"Teme kojima se bavimo danas su u prilogu, ali sa velikim i posebnim akcentom  na neizvjesnu situaciju sa pozicija budžeta lokalnih jedinica u trenutnim globalnim ekonomskim kretanjima.

I danas je moj akcenat u svim temama na podršci malim izrazito nerazvijenim opštinama.
Pored prijedloga podrške u finsnsijama od strane Vlade Republike Srpske i  Civilna zaštita Republike  Srpske pomoći će programski  šest najugroženijih opština u polju civilne  zaštite", istakla je načelnica Opštine Jezero.