ВЕЧЕ ПОЕЗИЈЕ НА ПЛИВИ

11.07.2017.

У Језеру је под отвреним небом поред ријеке Пливе одржано књижевно вече Милице Плавшић из Сремских Карловаца.

Плавшићева је стихове својих љубавних, дјечијих и родољубивих пјесама синоћ говорила са посебном емоцијом, јер је у Језеру рођена њена мајка.

"За Језеро ме вежу успомене из дјетињства и оно заузума посебно мјесто у мом срцу. Сјајни су утисци, необичан је амбијент, уз свијеће, вино и гитару, као бајка", рекла је Плавшићева.

Начелник општине Језеро Снежана Ружичић је навела да у овој изразито неразвијеној општини до сада није било оваквих културних догађаја.

"Окупљени су уживали, пјесникиња је одушевила све присутне и оставила их без даха. Ово је доказа да и Језеру треба културних догађаја", рекла је Ружичићева.

Милица Плавшић пише поезију и кратке приче, члан је редакције дјечијег часописа "Витез", а многе њене пјесме ушле су у антологије.